Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Retrocedare teren agricol Kogalniceanu. Comunicare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Retrocedare teren agricol Kogalniceanu. Comunicare hotãrâre.

am avut proces in 23 aprilie sa hotarat retrocedarea a 10 ha teren agricol prin despagubiri dar nu am primit nici acum hotararea acasa ce se intimpla
O decizie data in recurs nu se comunica. Daca va referiti la o sentinta data de Judecatorie, va sugerez sa verificati la arhiva instantei.
Uneori redactarea sentintei civile dureaza mai mult de o luna. Stadiul acesteia il puteti afla la instanta. Daca nu este inca redactata puteti face o cerere privind urgentarea redactarii.