avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pronuntare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pronuntare

Buna ziua,
As dori sa aflu cat dureaza o pronuntare la Tribunalul Bucuresti.
Am avut doar o singura infatisare, sectia 8-litigii de munca- si s-a si hotarat pronuntarea...A fost pe 7 aprilie...si..de atunci au trecut 3 luni. Voi primi vreo adresa, prin posta, acasa - prin care sa fiu instiintata de hotarare?
Ma scuzati, nu ma prea pricep la terminologia specifica...
Cu stima, Mariana
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 20:19, 11 Iulie 2010
Formulati o cerere prin care solicitati urgentarea redactarii hotararii, asta in situatia in care ati verificat in prealabil la arhiva instantei daca hotararea nu a fost redactata.
Termenul de redactare al uni hotarari civile este de 30 de zile de la data pronuntarii.
Ultima modificare: Duminică, 11 Iulie 2010
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
ciorogarla a scris:

Buna ziua,
As dori sa aflu cat dureaza o pronuntare la Tribunalul Bucuresti.
Am avut doar o singura infatisare, sectia 8-litigii de munca- si s-a si hotarat pronuntarea...A fost pe 7 aprilie...si..de atunci au trecut 3 luni. Voi primi vreo adresa, prin posta, acasa - prin care sa fiu instiintata de hotarare?
Ma scuzati, nu ma prea pricep la terminologia specifica...
Cu stima, Mariana


Puteti verifica pe site-ul Tribunalului care a fost solutia data ... Hotararea va fi comunicata ata dvs , cat si partii adverse
Pronuntarea se da a doua zi, sau pt cauze complexe poate fi amanata , pana ce judecatorul este in masura sa dea hotararea .
Redactarea sentintei, la litigii de munca dureaza mult, datorita volumului mare de dosare.
Pronuntarea o puteti verifica aici:
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Hotarare drepturi salariale ioana2525 ioana2525 Daca am avut prima infatisare la proces pt drepturi salariale pe 26 mai si pe 31 mai am citit pe site solutionarea, in cat tp imi ajunge acasa hotararea? (au ... (vezi toată discuția)
Expediere hotarare judcatoreasca cristiana2010 cristiana2010 care este termenul maxim, de la data pronuntarii in instanta, in care Tribunalul poate expedia prin posta partilor implicate in proces o hotarare ... (vezi toată discuția)