Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pronuntare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pronuntare

Buna ziua,
As dori sa aflu cat dureaza o pronuntare la Tribunalul Bucuresti.
Am avut doar o singura infatisare, sectia 8-litigii de munca- si s-a si hotarat pronuntarea...A fost pe 7 aprilie...si..de atunci au trecut 3 luni. Voi primi vreo adresa, prin posta, acasa - prin care sa fiu instiintata de hotarare?
Ma scuzati, nu ma prea pricep la terminologia specifica...
Cu stima, Mariana
Formulati o cerere prin care solicitati urgentarea redactarii hotararii, asta in situatia in care ati verificat in prealabil la arhiva instantei daca hotararea nu a fost redactata.
Termenul de redactare al uni hotarari civile este de 30 de zile de la data pronuntarii.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
ciorogarla a scris:

Buna ziua,
As dori sa aflu cat dureaza o pronuntare la Tribunalul Bucuresti.
Am avut doar o singura infatisare, sectia 8-litigii de munca- si s-a si hotarat pronuntarea...A fost pe 7 aprilie...si..de atunci au trecut 3 luni. Voi primi vreo adresa, prin posta, acasa - prin care sa fiu instiintata de hotarare?
Ma scuzati, nu ma prea pricep la terminologia specifica...
Cu stima, Mariana

Puteti verifica pe site-ul Tribunalului care a fost solutia data ... Hotararea va fi comunicata ata dvs , cat si partii adverse
Pronuntarea se da a doua zi, sau pt cauze complexe poate fi amanata , pana ce judecatorul este in masura sa dea hotararea .
Redactarea sentintei, la litigii de munca dureaza mult, datorita volumului mare de dosare.
Pronuntarea o puteti verifica aici:
[ link extern ] /