Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajari la PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajari la PFA

Sunt pfa si am o activitate sezoniera.Am o eleva care face practica la mine.Trebuie sa-i fac CIM,dar unei pensionare care ma ajuta?Le pot face un contract de prestari servicii?Ce e mai avantajos pentru mine?
Contractele de prestari servici se pot incheia numai pentru activitati ocazionale.
Celor doua persoane le puteti incheia c.i.m. fie cu timp partile , fie cu norma intreaga , pe durata determinata sau nedeterminata.

Desfasurarea practicii se face in baza unui contract incheiat cu unitatea scolara al carei eleva este acea persoana?
Multumesc!