Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hotarare definitiva si irevocabila plata drepturi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hotarare definitiva si irevocabila plata drepturi salariale

In ce conditii se pot plati drepturile salariale castigate in instanta cu o hotarare pe care scrie doar definitiva?
in litigii de muca hotararile judecatoresti sunt definitive si executorii de la fosn. prin urmare trebuie sa platiti.
In conditiile in care se solicita punerea in executare , daca nu se doreste executarea de bunavoie din partea debitorului obligatiei - angajatorului.
deci poate fi platita in conditiile in care nu este mentiunea:IREVOCABILA prin nerecurare? Curtea de conturi am inteles ca doar cu aceasta mentiune le considera bune de plata
Poate fi pusa in executare, chiar daca nu are mentiunea irevocabila.
dar trebuie sa aiba mentiunea ramasa definitiva prin nerecurare si stampila?