Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Valabilitate document infoliat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Valabilitate document infoliat

Pot sa infoliez diploma de licenta? Isi pierde valabilitatea daca fac aceasta infoliere pentru protejarea documentului?
Scrieti in casuta CAUTA din stanga sus a paginii acte infoliate , apoi dati click pe CAUTA. Vi se vor arata subiectele deschise pe aceasta tema, le cititi si va lamuriti.
Un link va dau eu, dar mai sunt
www.avocatnet.ro/content/for...
e4c5, utilizator
Nu va indic a le infolia, intrucat in cazul in care va sunt necesare in strainatate si trebuie sa le apostilati nu aveti aceasta posibilitate fiind nevoit a va solicita altele, deci drum, nervi, bani si toate degeaba. Pastrati-le intr-o folie de plastic.
Pe langa argumentul cu imposbilitatea aplicarii apostilei as adauga faptul ca este foarte greu de verificat originalitatea unui document dupa plastifiere.
Din cauza asta notarii nu fac copii legalizate dupa documentele plastifiate iar asta v-ar putea incurca foarte tare la un moment dat.