Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita apartament pentru pensie alimentara, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita apartament pentru pensie alimentara, cheltuieli de judecata si cu executorul - se poate evita?

in urma divortului trebuie sa platesc pensie alimentara retroactiv cheltuieli de judecata si cu executorul de 16000 ron
am primit titlu de executare si pe apartamentul proprietate pesroanala
daca depun o suma de 7000 ron se va mai putea executa silit apartamentul avand in vedere ca datoria nu va depasi atunci 10000 ron cat cere legea pentru a se urmarii si bunurile imobile...
Teoretic nu s-ar mai putea executa. practic s-ar putea face si plangere penala pentru abandon de familie.
executarea silita impotriva dvs s-a inceput la momentul cand creanta era de 16000 lei .
astfel executorul a notat inceperea urmariri imobiliare la CF ?
da executarea s-a inceput si imobilul s-a urmarit la CF
dar daca creanta esta mai mica de 10.000 ron conf art din c pr civ nu se poate executa imobilul
ContSters293212, utilizator
Cand s-a inceput executarea? inainte sau dupa data de 15.02.2013?
executarea s-a inceput in 05.06.2013
exista doar somatie pentru executare