avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Permis de sedere pentru cetatean strain membru de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Permis de sedere pentru cetatean strain membru de familie cetatean roman

Sunt casatorita de 5 ani cu un cetatean sirian in Cipru. Casatoria este inregistrata la Ambasada Romaniei in Cipru. Vrem sa venim definitiv in tara, iar la anul viitor ii expira pasaportul sotului meu. Ce acte trebuie sa faca ca sa poata sa stea in Romania cu mine. Mentionez ca avem si 2 copii si ei au cetificate de nastere si pasapoarte romanesti.

Alte discuții în legătură

Casatorie in cipru iu2llia iu2llia buna ziua. vreau sa stiu ce acte am nevoie pentru casatoria in cipru cu un cetatean din bangladesh. va multumesc (vezi toată discuția)
Casatorie Sabau Margareta Sabau Margareta Ea cetatean roman divortat se poate casatori cu cetatean israelian, necasatorit ,care si-a pierdut cetatenia romana plecind pe vremea comunismului in statul ... (vezi toată discuția)
Divort sidonia6 sidonia6 daca sunt maritata in cipru cu un cetatean sirian pot divorta in romania la notar ? mentionez ca neam casatorit si la ambasada romana,deci e inregistrata si ... (vezi toată discuția)