Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresare fizica violenta !!!!va rog sa ma sfatuiti!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresare fizica violenta !!!!va rog sa ma sfatuiti!

Data post: Vineri, 6 Martie 2009, 00:45
Subiect: RE: traumatism prin agresiune fizica

buna,
pe data de 10 februarie 2009 am fost victima unei violente agresiuni fizice de catre bodyguradul unui local.
in acea seara am consumat bauturi alcoolice si mi s-a facut somn ...am incercat sa dorm dar bodyguardul mi-a zis pe un ton exacrabil sa plec si pt ca eu m-am pus sa dorm la loc m-a prins de geaca si de par sa ma scoata afara....pt faptul ca m-a agresat fizic l-am injurat nicidecum nu am fost violent pentru ca nu imi sta in fire si el m-a scos afara si a inceput sa dea cu bocanci in mine lovindu-ma repetat in diverse zone ale corpului.am fost la medicul legist si am scos expertiza care spune doar 4 zile de ingrijire medicala desi si in ziua de azi dupa o luna inca mai am dureri.....
inca nu am fost la sediul politie sa declar...
ulterior m-am ales si cu interdictie in localuRILE....nu doar unu...ci in toate localurile in care bodyguardul acela lucreaza...si am fost amenintat ca se va repeta......din cate inteleg nu sunt prima persona care a fost agresata de el....a dat pana si in fete si amenintat si DJ localului respectiv....patronul nu a luat nici o masura...a lasat totul la decizia lor
eu doresc sa stiu daca se poate fara aducere in instanta sa i se retraga dreptul de a profesa meseria de bodyguard ca urmare a celor intamplate si/sau despagubire pt vatamarea corporala adusa.....am martori care pot declara si confirma spusele mele

multumesc anticipat si astept cat mai multe opinii sincere si profesionale
faceti-i plangere penala pt. lovire si alte violente.

av.m.vasilescu
V-am raspuns in 6 Martie, la "traumatism prin agresiune”, dar banuiesc ca nu e ce va trebuie; sau erati suparat si v-ati hotarat sa deschideti un alt subiect pe tema...
Ideea centrala ar fi ca, pt plangere penala, sa nu treaca doua luni de la acea fapta.
Bafta.