Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Un anunt e protejat prin legea dreptului de autor?
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Un anunt e protejat prin legea dreptului de autor?

Buna ziua,
Am si eu o nelamurire ..mi-am pus un anunt compus de mine pe mai multe siteuri, dupa o perioada mi-am vazut anuntul meu copiat identic si afisat pe un site dar cu alt numar de telefon. Ce pot face?
Nimic.
Pai de ce nu pot face nimik daca e scris identic? nici macar nu au schimbat un cuvant :(
Pai aveti drept de autor pe un anumit text? Site-urile respective au vreo politica in acest sens?
Daca nu...atunci nu aveti ce sa le faceti dpdv legal.
off :(
ce nu-mi plac oamenii de genul asta