avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Un anunt e protejat prin legea dreptului de autor?
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Un anunt e protejat prin legea dreptului de autor?

Buna ziua,
Am si eu o nelamurire ..mi-am pus un anunt compus de mine pe mai multe siteuri, dupa o perioada mi-am vazut anuntul meu copiat identic si afisat pe un site dar cu alt numar de telefon. Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: andreea_catalina , utilizator 14:21, 21 Iunie 2013
Nimic.
Pai de ce nu pot face nimik daca e scris identic? nici macar nu au schimbat un cuvant :(
Pai aveti drept de autor pe un anumit text? Site-urile respective au vreo politica in acest sens?
Daca nu...atunci nu aveti ce sa le faceti dpdv legal.
off :(
ce nu-mi plac oamenii de genul asta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi proprietate intelectuala SlimBg SlimBg Buna ziua. Am cateva intrebari care graviteaza in jurul aceluiasi subiect, si le voi nota cu 1,2,3. Trademark-ul este aplicat international sau pentru ... (vezi toată discuția)
Drepturi de autor - online AdnMed AdnMed Buna ziua! Detin un site care ofera gratuit materiale educationale pentru invatamantul superior. In aceeasi nisa cu mine mai exista inca 2 site-uri: unul ... (vezi toată discuția)
Pot folosi un domeniu web din doua cuvinte, din care unul e marca inregistrata?? roxana.stefania roxana.stefania Buna, nu vreau sa dau exact numele, fiind vorba de un brand arhi-cunoscut. presupunem ca vorbim despre cuvantul \"nume\". Acesta este marca inregistrata, ... (vezi toată discuția)