Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere in anulare- instanta competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere in anulare- instanta competenta

buna seara
unde se formuleaza cererea in anulare impotriva unei hotarari civile emise de judecatorie (la aceiasi judecatorie sau la tribunal)
Cand o hotarare se ataca cu calea de atac prescrisa de instanta, Cererea se depune la instanta care a pronuntat hotararea.