Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

buna ziua as dori sa stiu daca am dreptul la somaj
am fost angajata pe perioada determinata in locul unei doamne care era in cic
o sa scriu cum este in decizie:
dispoziti nr..privind incetarea de drept al persoanei mele in conformitate cu art55 lit a coroborat cu art 56 alin.1 alin 2 dim legea nr 53/2003 codul muncii republicata cu modificarile si completarile ulterioare;in temeiul dispozitiilor art 63 alin1 lit.d alin.5 lit e si ale art.68 alin.1 coroborat cu articolul 115 alin.1din legea administratiei publice locale nr.215/2001 republicata cu modificarile si completarile ulterioare
am dreptul la somaj?
Intr-adevar, art.56 alin.1 lit.i C.mun. va da posibilitatea la somaj. Dar din ce ati postat nu reiese acest articol.