Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Bon fiscal in D394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Bon fiscal in D394

Bonurile fiscale pentru combustibil, care contin CUI-ul societatii, se trec in declaratia 394?
Buna ziua,

Da, bonurile fiscale se declara in 394 in anumite conditii.
Gasiti mai multe amanunte mai jos:

www.avocatnet.ro/content/art...
dar nu inteleg de ce ,pe BF apare doar CUI client fara denumire ,pe ce nume se declara in 394 ?eu ca si client stiu ca am pus benzina la socar dar furnizorul de unde stie la cine vinde daca nu are numele societatii ?