Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificate de deces si de casatorie pentru succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificate de deces si de casatorie pentru succesiune

Pentru realizarea succesiunii averii strabunicii mele, pe langa certificatul de deces al acesteia, dna notar cere si certificatul de casatorie si de deces al strabunicului (care a murit se pare in 1930). Problema e ca acest certificat de deces pare de negasit - nu se stie unde a murit strabunicul (la primaria comunei unde a locuit strabunica exista doar cel de casatorie)

Ce putem face?
mergeti la politia de pe raza careia a avut domiciliul si cereti un duplicat . trebuie sa dovediti cu acte ca santeti stranepoata si veti plati 100 ron pt certificat . bafta.