Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Inscrierea in registrul operatorilor intracomunitari
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Inscrierea in registrul operatorilor intracomunitari

Achizitionez bunuri din TURCIA ,transportul fiind verificat sanitar(DSV) in BULGARIA ,dupa care ajunge in ROMANIA.Primesc factura pentru bunuri din TURCIA si factura pentru servicii din Bulgaria.Intrebarea mea este daca trebuie sa ma inscriu in ROI,avand in vedere ca Bulgaria este in Uniune (consider a fi un serviciu intracomunitar)?
da
Multumesc!