Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Atestare paza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Atestare paza

Daca fostii politisti, jandarmi, angajati MaPN(cadre militare) trebuie sa obtina atestatul pentru paza, Daca da, ce acte si conditii trebuiesc indeplinite.
Va multumesc anticipat
art.41 din legea nr.333/2003:
......
(5) Sunt exceptate de la obligaţia obţinerii certificatului de absolvire a cursului de calificare profesională persoanele care deţin un certificat de competenţe profesionale, dobândit potrivit legii, şi care fac dovada că au avut calitatea de poliţist sau cadru militar ori au avut, pentru o perioadă de cel puţin un an, calitatea de soldat sau gradat voluntar.