Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Platitor TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Platitor TVA

buna ziua,
o firma care a accesat fonduri europene,a fost scoasa de la tva la 01.08.2012 deoarece a avut doua deconturi trimestriale pe zero,ulterior in aprilie 2013 a descoperit ca nu deconturile de tva au fost eronat completate,firma avand rulaj,a depus corectie la deconturile de tva,a venit controlul care a constatat sumele corecte; exista cumva vreo portita in lege care ma poate ajuta sa devin din nou platitoare de tva,luna viitoare ar trebui sa inceapa derularea proiectului,
multumesc
buna seara,
daca mai este cineva in situatia mea le recomand sa faca memoriu catre anaf ,sa explice situatia si este posibil sa va ia in calcul cererea si sa va analizeze cazul in particular