Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii indemnizatie de conducere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

indemnizatie de conducere

In ceea ce priveste reglementarea acordarii indemnizatiei de conducere, oug 77/2013 se aplica si personalului militar si civil din MApN?
OUG nr.77/2013 prevede :
......
(2) Fac exceptie de la reducerea prevazuta la alin. (1) urmatoarele:
.....
h) posturile vacante din cadrul Ministerului Apararii Nationale, care sunt stabilite in conformitate cu procesul de planificare a apararii la nivel national, cu standardele NATO si legislatia in vigoare;
i) posturile vacante din structurile operative ale Ministerului Afacerilor Interne, precum si cele necesare incadrarii, in conditiile legii, a promotiei de ofiteri, subofiteri, agenti de politie, maistri militari si functionari publici cu statut special din anul 2013 de catre Ministerul Afacerilor Interne si Administratia Nationala a Penitenciarelor;
....