avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Prelungire valabilitate punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Prelungire valabilitate punct de lucru

Buna ziua,

Spuneti-mi va rog daca contractul de inchiriere punct lcuru a expirat si s-a semnat unul nou pe aceaasi adresa ( proprietarul la inregistrat la administratia financiara) si firma a depus cerere de prelungire la onrc. Firma mai trebuia sa depuna ceva si la finante ?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Lizuca12 , utilizator 12:39, 10 Iulie 2013
In opinia mea, da, trebuie sa depuneti declaratia de sediu secundar :
[ link extern ]
intrucat si documentul de inchiriere este unul nou.
Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere punct de lucru daciana888 daciana888 Un SRL cu sediul socialin Bucuresti isi deschide punct de lucru fara salariati in Ploiesti. Declaratia pentru deschidere sediu secundar o depune impreuna cu ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in scopuri de tva autohut autohut Buna ziua Am infiintat acum o saptamana un SRL cu 3 asociati si 3 administratori. Am optat sa fim platitori de TVA si sediul social este fara activitate. ... (vezi toată discuția)
Sediu social just.rain just.rain Daca o firma isi muta sediul social dintr-un birou in altul, dar la aceeasi adresa (in aceeasi cladire), trebuie facute formalitati suplimentare (hot aga), sau ... (vezi toată discuția)