Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Deschidere punct de lucru

Un SRL cu sediul socialin Bucuresti isi deschide punct de lucru fara salariati in Ploiesti.
Declaratia pentru deschidere sediu secundar o depune impreuna cu certif constatator Reg Com si celelalte acte la Adm Fin Bucuresti sau la Ploiesti?
Multumesc pentru ajutor
In cazul dvs veti depune "declaratia privind sediile secundare" la Bucuresti.adica unde aveti domiciliul fiscal - conform codului de procedura fisasla, art 74 si normelor de aplicare :
[ link extern ]

[ link extern ] .

Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...