avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 307 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Microintreprindere sau platitoare de impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Microintreprindere sau platitoare de impozit pe profit

Buna ziua,
O firma infiintata in 2006, care a avut activitatea suspendata si a reluat activitate pe 10.01.2013, trebuie trecuta la microintreprindere?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 13:40, 10 Iulie 2013
De la 1 februarie toate societatile comerciale cu capital privat care au realizat venituri de pana la 65.000 de euro in 2012 trebuie sa isi modifice sistemul de impunere devenind platitoare de impozit pe veniturile microintreprinderilor

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit microintreprindere art 112 alineat 7 elenabaraitaru elenabaraitaru adaugat acum Buna ziua Am si eu o nelemurire va rog; In 2012 am fost microantreprindere; la 31.12.2012 cifra de afaceri a fost de 428.765 ron(sub 100.000 ... (vezi toată discuția)
Cursul de schimb pentru microintreprindere elenamelnic elenamelnic Buna ziua, Pentru determinarea echivalentului în euro, a plafonului de 65.000 euro prevazut pentru microîntreprinderi,care este cursul de schimb pentru ... (vezi toată discuția)
Firme inactive fifi58 fifi58 care este deosebirea intre firme inactivi , si firme cu activitate este suspendata In oct.2013 am suspendat activitatea si totusi in lista cu firme inactivi ... (vezi toată discuția)