Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Microintreprindere sau platitoare de impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Microintreprindere sau platitoare de impozit pe profit

Buna ziua,
O firma infiintata in 2006, care a avut activitatea suspendata si a reluat activitate pe 10.01.2013, trebuie trecuta la microintreprindere?
Multumesc!
De la 1 februarie toate societatile comerciale cu capital privat care au realizat venituri de pana la 65.000 de euro in 2012 trebuie sa isi modifice sistemul de impunere devenind platitoare de impozit pe veniturile microintreprinderilor

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook