Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce declaratie fac?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce declaratie fac?

Buna ziua.
In luna martie 2008, in declaratia 100 ar fi trebuit sa declar impozit pe profit zero. Am declarat doar impozitul pe venituri din salarii. Va rog sa-mi spuneti ce declaratie trebuie sa fac, 100 cu cele doua creante sau rectificativa la decl.100.

Va multumesc,
Madellaine
Rectificativa nu aveti de ce sa faceti,deoarece nu ati declarat initial impozitul pe profit.Faceti o declaratie 100 cu impozitul pe profit,dar s-ar putea sa o inregistrati cu amenda sau avertisment avand termenul depasit.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Imi puteti spune, va rog, daca trec in declaratie si impozitul pe salarii? sau doar impozitul pe profit?
va multumesc foarte mult.
Impozitul pe salarii se declara cu declaratia 112.
Daca e depusa D 100 deja se depune 710.