avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce declaratie fac?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce declaratie fac?

Buna ziua.
In luna martie 2008, in declaratia 100 ar fi trebuit sa declar impozit pe profit zero. Am declarat doar impozitul pe venituri din salarii. Va rog sa-mi spuneti ce declaratie trebuie sa fac, 100 cu cele doua creante sau rectificativa la decl.100.

Va multumesc,
Madellaine
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 11:37, 24 Iulie 2013
Rectificativa nu aveti de ce sa faceti,deoarece nu ati declarat initial impozitul pe profit.Faceti o declaratie 100 cu impozitul pe profit,dar s-ar putea sa o inregistrati cu amenda sau avertisment avand termenul depasit.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Iulie 2013
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Imi puteti spune, va rog, daca trec in declaratie si impozitul pe salarii? sau doar impozitul pe profit?
va multumesc foarte mult.
Impozitul pe salarii se declara cu declaratia 112.
Daca e depusa D 100 deja se depune 710.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depasire 100.000 eura ca in cursul anului lalicu lalicu Daca o microintreprindere depaseste 100.000 euro CA la sfarsitul lunii august 2008 cu ce data trebuie sa treaca la impozit pe profit 01.09.08 sau 01.10.08 ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie rectificativa 710 starsiti starsiti Pentru o firma cu cifra de afaceri pe 2012 nu am depus declaratia 010 pentru trecere de la imp. profit la imp. micro la 25 03 2013. La 25.04.2013 am depus ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100-depusa pe 0 andreialiana andreialiana Buna ziua, am depus declaratia 100-impozit pe profit pe zero pentru trim 4/2010, deoarece nu am realizat profit, nestiind la momentul respectiv ca nu trebuie ... (vezi toată discuția)