Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la vanzarea unui teren ?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la vanzarea unui teren ?

Se percepe Tva la vanzarea unui teren intravilan sau mai multe trenuri printr-o singura tranzactie? Sau cum se procedeaza mai exact.
dac din certificatul de urbanism rezulta ca este teren construibil se factureaza cu tva .
In Cf este trecut teren arabil in intravilan si nu are certivicat de urbanism. Ulterior vanzari acest teren se trece pe noul proprietar ca si teren intravilan in Cf dupa care acesta isi va scoate certificat de urbanism pentru constructie .