Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Legea certificatului energetic
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Legea certificatului energetic

buna ziua. As dori sa stiu daca se introduce obligativitatea existentei certificatului energetic la vanzarea imobilelor in aceasta luna.
Va multumesc
sunt mai multe....descoperite ulterior : restanta la gunoi din 2009 (valoare 197 ron !!! , de tot rasul...), constructie executata cu 80 cm pe terenul vecinului, lucru cu care ma "lupt" acum cu topometristii sa reglementam in teren, cel mai prost inginer topometrist care sa rezolve documentele, nu are nici cel mai elementar aparat de "punctare" in teren... asa ca nu ma mai mira aceasta "tergiversare". ideea e ca oricum trebuie sa le rezolve, sau in caz contrar, conform antecontractului prin care am platit si avansul, imi restituie de 3 ori suma...