Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Declarare insolvabilitate
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Declarare insolvabilitate

Ce se intampla in cazul in care o societate care nu mai desfasoara activitate din 2011, (suspendata) cu datorii la bugetul de stat in urma unei proceduri primeste de la ANAF un proces verbal de declarare a starii de insolvabilitate in care se specifica faptul ca societatea nu detine bunuri urmaribile , se trece in evidenta separata si se intrerupe aplicarea mas. de exec.silita. Stie cineva ce urmeaza se cere insolventa firmei in instanta? Atrage raspunderea administratorului? Multumesc
In caz de insolventa poate fi atrasa raspunderea administratorului in conditiile legii.
Daca veti avea probleme aveti dreptul de a va apara singur sau prin avocat.
are datorii sub sau peste 45.000 lei ?