avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli lucrari agricole I.I agricultura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli lucrari agricole I.I agricultura

Buna ziua,

As vrea sa intreb cum se inregistreaza cheltuielile cu lucrarile agricole (arat, semanat, discuit etc) de catre o intreprindere individuala in conditiile in care acestea sunt prestate de o persoana fizica.
Se poate face o conventie civila de prestari servicii, o conventie civila, cu acea persoana?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Norme prestari servicii in agricultura costi_lmm costi_lmm am o I.I. si am angajati mecanizatori. pe acest I.I. nu am utilaje. doresc sa prestez servicii catre terti si as dori niste norme de prestari servicii in ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli agricole-intreprindere individuala preda62 preda62 Buna ziua ,cum inregistrez lucrarile agricole ( arat,discuit si semanat) daca sunt efectuate de o persoana fizica? ... (vezi toată discuția)
Contract de prestari civile mitrache_v mitrache_v Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in urmatoarea situatie. Vreau sa inchei un contract de prestari civile cu o anumita persoana in vederea ... (vezi toată discuția)