Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Deplasare in interes de serviciu
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Deplasare in interes de serviciu

Daca angajatul se deplaseaza cu autoturismul proprietate personala este obligatorie atasarea unui bon fiscal de combustibil la ordinul de deplasare demis in aceeasi zi in care se efectueaza deplasarea?!
Nu. Trebuie aprobarea ordonatorului de credite pentru deplasarea cu autoturismul propriu iar decontarea cheltuielilor cu transportul va fi in limita a 7,5 litri carburant la 100 km parcurşi pe distanţa cea mai scurtă, conform prevederilor HG 1860/ 2006, art 16 :
[ link extern ]
La ce pret al litrului de benzina?!