avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Microintreprindere produse IT pentru strainatate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Microintreprindere produse IT pentru strainatate

Buna ziua,

As dori sa stiu, pot sa imi infiintez o microintreprindere al carei scop de activitate sa fie programarea web, pe baza de contract, pentru o firma din strainatate.

Deci, daca imi fac microintreprindere, pot apoi sa semnez un contract cu o firma din strainatate, in baza caruia firma mea ofera firmei din afara programare web?

Ultima modificare: Joi, 18 Iulie 2013
andu2, utilizator

Alte discuții în legătură

Asociat unic angajat? urgent ramiha ramiha Buna ziua, Am o firma recent infiintata, care as vrea sa fie microintreprindere. Trebuie asadar sa am cel putin un angajat. Poate fi asociatul unic al ... (vezi toată discuția)
Firma web dev Doger Doger Buna ziua. Doresc sa deschid o firma cu 2 patroni si fara angajati prin care sa gestionez contracte cu alte firme pentru servicii de web development si ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma sau pfa andreiunicat andreiunicat Buna tuturor , Am si eu o nelamurire de 2 ani ma ocup de pagini web freelancer mai bine zis pana acum nu am fost nevoit sa dau facturi sau chitanta pentru ... (vezi toată discuția)