Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca

pentru un angajat pe o perioada de 3 luni se poate intrerupe contractul de munca fara preaviz?

Daca este vorba de un CIM cu o durata de trei luni, la trecerea celor trei luni contractul inceteaza de drept, fara preaviz.
si daca angajatorul doreste sa intrerupa contractul inaintea trecerii celor 3 luni?
Si un c.i.m. poate inceta inainte de expirarea duratei pentru care a fost incheiat.
Rugaminte: cine semneaza decizia de incetare( si adev de vechime) a unui cim suspendat pt cic si apoi incetat ( ultimul salariat era in susp)
prin HJ a unei firme inchisa pentru reorganizare judiciara si faliment ?
Administratorul judiciar sau lichidatorul semneaza aceste decizii.