avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate anula titlul de proprietate ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate anula titlul de proprietate ?


-Care este modalitatea anularii unui titlu de proprietate acordat conform legii nr.18/1991 a fondului funciar ?
-Am certificat de mostenitor din 1988 care atesta calitatea de mostenitor a propietatii.
-In titlul de proprietate ce doresc sa-l anulez am fost omis din mostenitorii legali

Alte discuții în legătură

Primaria comunei..modifica un titlu de propietate cu stersaturi si adauga persoane noi cu titlu de mostenitori legali. rodica_post rodica_post primaria comunei..modifica un titlu de propietate cu stersaturi si adauga persoane noi cu titlu de mostenitori legali. Un titlu de ... (vezi toată discuția)
Este necesar titlu de proprietate pe un teren aflat inscris in cartea funciara din 1988? dania_992001 dania_992001 Buna seara. In 1988 s-a inscris in cartea funciara dreptul de proprietate asupra casei+gradinii de la tara a mamei mele si a unchiului meu. In 1994 cand a ... (vezi toată discuția)
Recurs la hotarare privind anularea partiala absoluta a titlului de proprietate amot amot La ce putem sa ne asteptam in cazul recursului ? Datele problemei sunt: -in 1993 s-a emis pe numele bunicei mele adeverinta de reconstituire a dreptului de ... (vezi toată discuția)