Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna ziua!
Am preluat acum o societate si am vazut ca are incheiate contracte de munca, incepand cu 05.05.2011, 04.10.2011si 01.11.2011, dar sunt tot pe modelul vechi.
Eu stiu ca Ordinul 1611/2011 a intrat in vigoare cu 14.06.2011. Cele incheiate in 10.2011 si 11.2011, nu trebuiau pe noul model, sa aiba incluse si criteriile de evaluare si celelalte modificari?
Multumesc
Acest Ordin nici nu exista.

C.i.m. incheiat dupa data de 01.05.2011 trebuia sa contina si criteriile de evaluare, potrivit modificarilor aduse Codului Muncii prin Legea nr.40/2011.
Daca nu au fost introduse se va inchei act aditional la c.i.m. in acest sens.
Scuze, am scris gresit, era Ordin 1616/2011.
Faceti act aditional la contract in 2 exemplare.
Un xerox la contabil.
Contabilul va trimite REVISAL la ITM.
Criteriile de evaluare nu se transmit in REVISAL.