Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Corpul de control al primariei, politia locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Corpul de control al primariei, politia locala

Buna ziua , detin un magazin mixt , si a venit in control , corpul de control al primariei , de la politia locala, si mi-a cerut sa prezint , facturile marfii , registru de intrari-iesiri , contract munca angajati , metrologia cantarului , autorizatia de la directia sanitar vetelinara.

Corpul de control al primariei , este abilitat pentru a verifica aceste acte si a aplica sanctiuni?
Multumesc!
Da, cu respectarea prevederilor legii politiei locale 155/2010, art 10 :
[ link extern ]
cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...