Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta spor de noapte
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta spor de noapte

Buna ziua!

Imi puteti spune unde pot gasi sporul de noapte care se acorda in perioada 1970- 1980?

Va multumesc anticipat!
Angajator,sau detinatorul legal al arhivei.

Multumesc frumos, si ma puteti ajuta si cu un cadru legislatv care sa justifice acordarea acestui spor de noapte? Va multumesc anticipat!
Pentru perioada la care faceti referire, sporul de noapte a fost reglementat de: HCM nr.914/1968, Legea nr.57/1974, Legea nr.10/1972, Decretul 100/1979. coroborat cu ORDIN Nr. 687 din 15 septembrie 2006
Bruta, utilizator