Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pensia alimentara si alocatia de stat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pensia alimentara si alocatia de stat

am 2 copii care au rezultat dintr-un concubinaj mai intai mi-am luat un singur copil dupa 5 ani mi-am luat si cel de-al doilea copil problema este ca baiatul cel mare de 4 ani nu a mai primit alocatia de stat cand mergeam ma trimiteau dintr-nu loc in altul cand m-am decis am aflat ca banii sunt iutr-un cot inchis pe numele lui doresc sa primeasca copilul cel mare alocatia de stat din urma si pensia alimentara el mai are 3 copii care sunt in centru de plasament mi-a spus ca lucreaza dar nu gasesc pe internet acea firma de pavaje as dori daca ma puteti informa ce trebuie sa fac fara sa apelez la un avocat .
Nu am înțeles nimic din ce spuneți, vă rog să reveniți să să prezentați mai clar situația dvs.

PS: Nu se prea pate deschide un cont de debit pe numele minorului, cu atat mai putin de catre altcineva decat parintii.