Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale S.R.L. cu 1 sau 2 asociati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

S.R.L. cu 1 sau 2 asociati

Buna ziua, este posibila infiintarea unui srl cu asociat unic si 2 asociati doar pe un punct de lucru? (de ex. srl-ul cu sediul social in Bucuresti are un singur asociat iar pe un punct de lucru din tara 2 asociati)
Va multumesc!
Nu e posibil. Poate in schimb sa isi desemneze asociatul unic administratori in teritoriu sa ii gestioneze afacerea.