avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Tarif de despagubire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Tarif de despagubire

buna ziua
Spuneti-mi va rog ce se poate intimpla daca nu platesc tariful de despagubire la un proces verbal de constatare a contraventiei (lipsa rovinieta) din 04.2011.Mentionez ca amenda am platit-o la comunicarea P.V.-ului si astazi am primit o notificare de la CNADNR si ca acest tarif a fost eliminat prin Legea nr. 144/2012.
Multumesc anticipat pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: dcorin , utilizator 12:18, 24 Iulie 2013
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somație platã cnadnr meioza meioza La începutul lunii iulie am făcut o reclamație la poliția rutieră că pe anumite porțiuni de pe A3 telefoanele de urgență nu ... (vezi toată discuția)
Amenda multipla pentru lipsa rovinieta iulia_ iulia_ Am primit in luna mai a.c. o instiintare de plata unei amenzi contraventionale cu privire la o contraventie la art 8 alin 1 din OG 15/2002 privind aplicarea ... (vezi toată discuția)
Executare silita dupa amenda rovinieta Alina1988 Alina1988 Buna ziua, As dori un sfat, poate din partea cuiva care a fost in aceeasi situatie. Iata problema tatalui meu: in anul 2011 a primit o amenda pentru lipsa ... (vezi toată discuția)