avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Sesizare fara raspuns companie aeriana
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Sesizare fara raspuns companie aeriana

Buna seara! Am o problema nu prea stiu exact cum sa procedez
in cursul lunii trecute am incercat sa fac o rezervare online pt un bilet de avion dar in ultima faza a procesului dupa ce am introdus toate datele cardului (adica la finalizarea platii) si am completat toate campurile respective am primit o eroare de procesare am incercat din nou si am primit bineinteles aceeasi eroare
dupa aproximativ 10 min am sunat la dep vanzari a companiei respective in scopul de a face o rezervare am comunicat problema avuta anterior pe situ-l lor a verificat si mia spus ca nu sa finalizat si am facut rezervarea de care aveam nevoie
a doua zi am verificand adresa de mail am constatat faptul ca am fost facturat si pt acea tranzactie care imi arata eroare am verificat contul bancar si aveam blocata in pending suma pt 2 bilete de avion pe acelasi nume aceeasi cursa bineinteles
am sunat din nou la ei mi sa sa spus sa fac o sesizare sa explic situatia si totul se rezolva ceea ce am si facut in urmatoarea clipa
problema este ca au trecut deja 30 de zile de la data depunerii sesizarii si nu am primit nici un raspuns
Ce e de facut in acest caz?
Am dreptul sa cer si daune morale pt aceasta neglijenta?

Alte discuții în legătură

Plata cu card prin internet lucicasweis lucicasweis Buna seara, Va rog, sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie: Am o mica agentie de turism , prin care pot emite si bilete de ... (vezi toată discuția)
Recuperare sau despagubire pentru bagaj furat din microbus skywalker73 skywalker73 Buna ziua. In decembrie am calatorit de la Dublin la Budapesta cu avionul iar de acolo mi-am rezervat un loc la un microbus pana la mine in oras, in Romania. ... (vezi toată discuția)
Relatii defectuoase cu banca sirenuta29 sirenuta29 am incercat sa iau un bilet de avion in week end si mi-a dat eroare .Am incercat si a doua oara si la fel,nu am primit bilet ,Luni am incercat a3a oara si am ... (vezi toată discuția)