Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... COR pentru HR Business Partner
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

COR pentru HR Business Partner

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu titulatura conform COR-ului pentru pozitia de HR Business Partner?

Multumesc,

241216 specialist resurse umane?
Care ar fi sinomimul functiei ? Asa ceva nu este prevazut in COR.

Cred ca un sinonim ar fi "consultant/consilier resurse umane".

Luat mot-a-mot ar suna drept "partener de afaceri in domeniul resurse umane" sau doar "partener in domeniul resurse umane".

Din acest motiv m-am gandit la specialist/consultant /consilier.
cyan, moderator
HR parteneriatul de afaceri este un proces prin care profesionistii HR lucrează îndeaproape cu liderii de afaceri și / sau managerii de linie pentru atingerea obiectivelor organizationale comune, în special proiectarea și implementarea sistemelor de resurse umane și procese care susțin obiectivele strategice de business.
Acest proces poate implica desemnarea oficială a "HR parteneri de afaceri", care este profesionistii de resurse umane care sunt încorporate în afaceri, uneori, ca parte a unui proces mai amplu de restructurare a funcției de HR.
[ link extern ]

Din acest text, ar reisi ca cel mai bine se aseamana cu specialistul in R.U.