avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1029 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O mica nelamurire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O mica nelamurire

Daca art. 61 din legea 230/2007 sustine urmatoarele: La data intrării în vigoare a prezentei legi se
abrogă: art. 35 alin. 3, art. 35^1,
art. 36, art. 64, art. 69 şi anexa nr. 2 din Legea
locuinţei nr. 114/1996
, republicată
în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 393
din 31 decembrie 1997, cu
modificările şi completările ulterioare, Ordonanţa
Guvernului nr. 85/2001
privind
organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprie
tari, publicată în Monitorul Oficial
al României, Partea I, nr. 554 din 1 septembrie 200
1, aprobată cu modificări prin Legea
nr. 234/2002
, precum şi orice alte dispoziţii contrare, atunci inseamna ca si anumite articole din legea 145/1999 care contrazic articolele din legea 270/2007, acestea se abroga? Doresc sa stiu daca se abroga sau nu. Va multumesc

Alte discuții în legătură

Cumpararea unui spatiu comun MihaiVeres MihaiVeres Imi poate spune cineva daca Legea nr. 170 din 16/07/2010 a fost abrogata sau este valabila? am auzit toate variantele. Am nevoie deoarece as vrea sa cumpar un ... (vezi toată discuția)
Scutirea impozitului pe cladiri ! desprelegi desprelegi Comform legi proprietati si a codului fiscal in vigoare exista o baza legala de scutire a impozitului pe cladire in cazul in care o constructia este noua ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament (spatiu locativ) unei firme TTina TTina Un apartament din bloc a fost inchiriat de catre proprietarul lui unei firme, fara a cere acordul asociatiei de proprietari si pe cel al proprietarilor ... (vezi toată discuția)