Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Raspundere director general
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Raspundere director general

Buna ziua!
Va rog frumos sa ma lamuriti in legatura cu urmatoarea problema:
Intr-o societate comerciala cu 2 asociati( 50% - 50%), unul este asociat si administrator , iar celalalt asociat si director general ; in cazul unor nereguli financiare care din cei doi are raspundere, cel care este administrator sau amandoi?
Va multumesc.
Amandoi conform cu atributiile fiecaruia dintre ei.#-o