Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Pot desfasura stagiul pentru a deveni consilier ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Pot desfasura stagiul pentru a deveni consilier juridic daca sunt in concediu de crestere copil?

Buna ziua,
sunt absolventa a facultatii de drept din anul 2003. Momentan am intrat in concediu pentrucresterea copilului pana la 2 ani.
Doresc sa desfasor stagiul de pregatire profesionala pentru a deveni consilier juridic. Pot desfasura acest stagiu fara a afecta concediul de crestere a copilului. Mai beneficiez de indemnizatia de crestre a copilului daca incep acest stagiu?

Multumesc anticipat.
Iulia Mitrache
Nu puteti efectua stagiul decat in cazul in care activati ca si jurisconsult, sau va puteti inscrie in CCJ dar veti avea acivitatea suspendata!
Multumesc frumos!