avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Informatii despre proprietati -fisc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Informatii despre proprietati -fisc

As dori sa stiu daca pot si cum anume pot afla daca parintii mei au detinut si un alt imobil in afara celui in care locuieste sotul supravietuitor cu copilul,adica eu.Imobil care ar trebui sa intre la succesiune in acest caz..Multumesc.
Cel mai recent răspuns: BEJENARU PETRU , Expert judiciar 17:40, 2 August 2013
Dumneavoastra, " adica eu" copilul,- impreuna cu sotul supravietuitor - sa va adresati unui notar in vederea intocmiri succesiunii. Notarul va da toate indicatiile necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cota parte casa danaro danaro Dupa 7 ani de concubinaj, ne-am oficiat relatia prin casatorie. In cazul decesului sotului meu, eu ce drept am asupra acelei locuinte? Sotul are din prima ... (vezi toată discuția)
Care este modul de impartire al unui imobil ca mostenire? Squid Squid Buna seara, As dori sa stiu cum se imparte o proprietate intre mama, trei frati si copilul celui de al patrulea frate (decedat). Ce cota revine fiecaruia? ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire erikka erikka buna ziua doresc sa stiu daca dupa moartea unuia dintre parinti celalalt parinte ramas in viata are dreptul sa vanda casa fara consimtamantul copiilor cel ... (vezi toată discuția)