Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Acte pentru iesirea din tara cu masina inmatriculata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Acte pentru iesirea din tara cu masina inmatriculata pe alt nume

voi pleca in concediu cu masina mamei mele. Traseul trece prin Bulgaria, Serbia, Macedonia, Grecia. Ce acte trebuie sa am?
Vi se solicita doar talonul; e de bun simt sa aveti si asigurarea, este obligatorie rovigneta corespunzatoare fiecarei tari ( pe care o achizitionati cand treceti fiecare punct de frontiera).
Nu aveti nevoie de nici o procura.