Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Consilier de probatiune
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Consilier de probatiune

Stie cineva despre concursul de consilier de probatiune? ceva mai concret, cineva care a participat deja odata la el? daca da, cum e interviul?
Consta in intrebari menite a testa atitudini și abilități ale candidatului .motivatia sa de a accede în aceasta profesie!!multa bafta!
Ne puteti da ceva exemple de intrebari? Multumesc.
Concursul cuprinde următoarele etape: selecţia dosarelor, testare medicală şi psihologică, interviu pentru testarea abilităţilor, atitudinilor şi a motivaţiei, probă scrisă pentru testarea cunoştinţelor teoretice generale şi specifice.

Model pentru definitivare : [ link extern ]

sau

[ link extern ]