avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare functionar administrativ fara diploma de bac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare functionar administrativ fara diploma de bac?

Buna ziua,

Administratorul firmei la care lucrez vrea sa angajeze o persoana in functia de functionar administrativ fara ca aceasta sa aibe diploma de bacalaureat dar are abilitatile necesare acestui post.
Este posibil?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:45, 6 August 2013
Ce studii are acea persoana?
liceul profil mecanic
Si sa inteleg ca l-a absolvit fara diploma de bacalaureat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O cunostință a dat concursul în învățământ pe postul ... FeliciaFlorica FeliciaFlorica O cunostință a dat concursul în învățământ pe postul didactic auxiliar de informatician cu studii medii ( așa cum este aprobat statul de funcții din ... (vezi toată discuția)
Intrebare vali2010eu vali2010eu as vrea sa stiu daca pentru meseria de dispecer iti trebuie diploma de bacalaureat sau merge doar cu certificatul de absolvire a liceului (vezi toată discuția)
Functie fara studii medii mnd mnd Buna dimineata, Daca un angajat are liceul terminat, dar fara examenul de bacalaureat, acesta poate fi trecut in postul de responsabil arhivar? Multumesc! (vezi toată discuția)