Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare functionar administrativ fara diploma de bac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare functionar administrativ fara diploma de bac?

Buna ziua,

Administratorul firmei la care lucrez vrea sa angajeze o persoana in functia de functionar administrativ fara ca aceasta sa aibe diploma de bacalaureat dar are abilitatile necesare acestui post.
Este posibil?
Va multumesc.
Ce studii are acea persoana?
liceul profil mecanic
Si sa inteleg ca l-a absolvit fara diploma de bacalaureat?