Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate plati taxa de timbru pentru divort in acelasi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate plati taxa de timbru pentru divort in acelasi judet dar alta localitate ?

Buna ziua !
Ma intereseaza daca pot plati taxa de timbru pentru divort in localitatea unde am resedinta momentan ? Adresa din CI este in Sighisoara ( unde am avut ultimul domiciliul comun si Judecatoria tot acolo este), dar eu stau deja in Tg.Mures. Este alta localitate dar acelasi judet.
Multumesc
Taxa de timbru se plateste la trezoreria de la domiciliul/resedinta platitorului, evident ca o puteti plati acolo unde locuiti.
Multumesc ptr raspuns.