avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Absolvent liceu, admis la facultate, poate beneficia ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Absolvent liceu, admis la facultate, poate beneficia de infiintare pfa gratuit?

infiintare pfa gratuit
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 09:31, 7 August 2013
Studentii nu se beneficiaza de infiintarea gratuita a unui PFA.
Numai studentii care doresc infiintarea unei societati beneficiaza de facilitatile fiscale la Oficiul Registrului Comertului conform Hotararii de Guvern nr.166/2003.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire taxe infiintare firma - student purcelo purcelo Buna ziua, Am citit pe site-ul ONRC ca studentii sunt scutiti de la plata unor taxe in eventualitatea in care isi deschid prima firma. Imi poate spune ... (vezi toată discuția)
Reduceri pentru studenti, la infiintare firma paptamas paptamas Buna ziua. Stiu ca studentii beneficiaza de anumite reduceri, la deschiderea firmei. Aceste avantaje, sau scutiri de taxe sunt acelasi pentru SRL, PFA, sau ... (vezi toată discuția)
Societati dezdemona_dezy dezdemona_dezy BUNA ZIUA .REVIN CU O ALTA INTREBARE. CUM POT SA IMI DESCHID O FIRMA ?BENEFICIEZ DE AJUTOR DE FONDURI DACA SUNT STUDENT. ? VA MULTUMESC (vezi toată discuția)