Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Scutire taxe infiintare firma - student
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Scutire taxe infiintare firma - student

Buna ziua,

Am citit pe site-ul ONRC ca studentii sunt scutiti de la plata unor taxe in eventualitatea in care isi deschid prima firma.

Imi poate spune cineva daca acelasi lucru e valabil si pentru studentii care isi fac primul PFA?

Multumesc anticipat.
Numai studentii care doresc infiintarea unei societati beneficiaza de facilitatile fiscale la Oficiul Registrului Comertului conform Hotararii de Guvern nr.166/2003. Nu se beneficiaza de aceasta facilitate si in cazul infiintarii de PFA.