avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Scutire taxe infiintare firma - student
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Scutire taxe infiintare firma - student

Buna ziua,

Am citit pe site-ul ONRC ca studentii sunt scutiti de la plata unor taxe in eventualitatea in care isi deschid prima firma.

Imi poate spune cineva daca acelasi lucru e valabil si pentru studentii care isi fac primul PFA?

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 09:51, 20 Septembrie 2013
Numai studentii care doresc infiintarea unei societati beneficiaza de facilitatile fiscale la Oficiul Registrului Comertului conform Hotararii de Guvern nr.166/2003. Nu se beneficiaza de aceasta facilitate si in cazul infiintarii de PFA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reduceri pentru studenti, la infiintare firma paptamas paptamas Buna ziua. Stiu ca studentii beneficiaza de anumite reduceri, la deschiderea firmei. Aceste avantaje, sau scutiri de taxe sunt acelasi pentru SRL, PFA, sau ... (vezi toată discuția)
Infiintare societate - student lylyan lylyan Buna ziua Student isi infiinteaza societate. Unde si care sunt pasii pentru a obtine facilitati, si care sunt acestea Ex: beneficiaza de scutiri de impozit ... (vezi toată discuția)