avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Daca taxa auto a fost suspendata in 2009 ...si proprietarul nu a platit aceasta taxa...eu daca cumpar acum in 2013 acceasi masina care nu are taxa auto platita (pentru ca nu era obligatorie atunci ) ...eu va trebui sa o platesc?
Cel mai recent răspuns: madalynio , utilizator 14:35, 9 August 2013
Dap.Daca tu cumperi auto acum si platesti taxa,urmatorii cumparatori nu o vor mai plati.Dar dvs.o platiti:sorry:
in aceeasi situati sunt si eu,depinde de masina,taxa se plateste,si dupaia in instanta dai in judecata ca sa iti recuperezi banii de la anaf(dai bani cu imprumut statului)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua inmatriculare madalynio madalynio Am achizitionat un tiguan pe data de 25.07.2013,masina a fost in leasign din anul 04/2009,si pe data de 26.06.2013 s-a terminat leasingul si primul ... (vezi toată discuția)
Taxa auto ContSters331159 ContSters331159 Buna ziua,am o mare nelamurire in privinta taxei auto!am cumparat o masina in ianuarie 2013 ,in luna martie 2013 am scos de la anaf adeverinta precum taxa auto ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2010. primim toti banii sau doar in rate? adicxu adicxu Buna ziua.Am platit taxa in 2009 si 2010.Am dat in judecata in 2012 ,si abia in 5 noiembrie 2013 am primit de la Curtea de apel.Ulterior a mai trebui sa merg ... (vezi toată discuția)