Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Daca taxa auto a fost suspendata in 2009 ...si proprietarul nu a platit aceasta taxa...eu daca cumpar acum in 2013 acceasi masina care nu are taxa auto platita (pentru ca nu era obligatorie atunci ) ...eu va trebui sa o platesc?
Dap.Daca tu cumperi auto acum si platesti taxa,urmatorii cumparatori nu o vor mai plati.Dar dvs.o platiti:sorry:
in aceeasi situati sunt si eu,depinde de masina,taxa se plateste,si dupaia in instanta dai in judecata ca sa iti recuperezi banii de la anaf(dai bani cu imprumut statului)