Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie ANRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie ANRC

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr-o problema : doresc sa infiintez o firma care sa distribuie internet. Am inteles ca trebuie niste autorizatii speciale cum este si cea de la ANRC. As vrea sa stiu daca pot obtine autorizatia simultan cu procesul de deschidere a firmei si de ce fel de autorizatii mai am nevoie pentru a furniza acest tip de servicii. Va multumesc.
iti trebuie autorizatie si de la primarie
iti incepi demersul pentru deschiderea firmei si da, simultan se solicita si elibereaza si autorizatiile pentru specificul societatii

alx
Intra pe pagina ANRC www.anrc.ro si vei gasi niste formulate tip pe care le scoti la imrpimanta si te duci cu ele la anrc. Acolo impreuna cu un consultant vei completa forumlarul in funcite de cerintele si necesitiatie le functionare la firmei tale.....