avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata eronata prin casierie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata eronata prin casierie

Buna ziua,
am nevoie de ajutor :sorry: in luna iunie am introdus 2 bonuri externe prin decontul in valuta si am returnat banii prin caseria in valuta, in luna iulie le-am vazut pe extrasul de banca de pe cardul administratorului (bonurile erau sf de luna si au aparut la inceputul lunii iulie) . mentionez ca am depus raportarea semenstriala.
Cum fac regularizarea corect, sa imi scad extrasul si sa introduc banii din caserie?
Ultima modificare: Luni, 12 August 2013
ceauranuc, utilizator
Cel mai recent răspuns: ceauranuc , utilizator 10:09, 13 August 2013
In baza unei note explicative, stornati inregistrarile vechi, eronate, si le inregistrati pe cele corecte.
multumesc de raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cash direct din bancomat gdec gdec Salutare la toti! Poate s-a mai discutat, dar eu nu am gasit nimic acum, asa ca intreb si eu: patronul retrage numerar cu cardul firmei din bancomat de pe ... (vezi toată discuția)
Plati in numerar ContSters285233 ContSters285233 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: daca administratorii firmei ridica bani de la banca si le tin in \\"buzunar\\" iar la sf. lunii contabilul primeste ... (vezi toată discuția)
Inregistrare decont luubers luubers buna ziua, am urmatoarea situatie: - un sofer pleaca ca in cursa; la plecare i se da un avans de 500 euro. -la intoarcere preda decontul si cheltuielile in ... (vezi toată discuția)