Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata eronata prin casierie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata eronata prin casierie

Buna ziua,
am nevoie de ajutor :sorry: in luna iunie am introdus 2 bonuri externe prin decontul in valuta si am returnat banii prin caseria in valuta, in luna iulie le-am vazut pe extrasul de banca de pe cardul administratorului (bonurile erau sf de luna si au aparut la inceputul lunii iulie) . mentionez ca am depus raportarea semenstriala.
Cum fac regularizarea corect, sa imi scad extrasul si sa introduc banii din caserie?
ceauranuc, utilizator
In baza unei note explicative, stornati inregistrarile vechi, eronate, si le inregistrati pe cele corecte.
multumesc de raspuns!